Adventas yra krikščioniškas laikotarpis, kuriuo tikintieji ruošiasi Jėzaus Kristaus gimimo šventei – Kalėdoms. Žodis “adventas” kilęs iš lotyniškos frazės “Adventus Domini”, reiškiančios Viešpaties atėjimą. Tai svarbus laikotarpis krikščionių kalendoriuje, kuris prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 24 d.
Šiais metais Adventas prasidės nuo gruodžio 3 d. (sekmadienio) ir baigsis gruodžio 24 d. (sekmadienį).
Viena iš Advento tradicijų yra Advento vainikas, daromas iš visada žaliuojančių augalų – eglės, pušies, o tai simbolizuoja viltį ir nesibaigiantį amžinąjį gyvenimą. Advento vainikas yra apskritimo formos, simbolizuojantis amžinybę ir vienybę, o jame esančios žvakės reprezentuoja keturias advento savaites. Šios žvakės uždegamos kas sekmadienį, ženkliant Jėzaus gimimo artėjimą ir šviesos pergalę prieš tamsą.
Advento vainiko žvakės taip pat turi gilias reikšmes. Jos simbolizuoja tikinčiųjų viltį ir pasitikėjimą. Viltis, kad šviesa nugali tamsą, yra pagrindinė Advento žinia.
Liaudies kalendoriuje Adventas yra suprantamas kaip rimties ir dvasinio apsivalymo metas, kartu su žemės ūkio darbų pabaiga. Tai ne tik ramybės laikotarpis, bet ir paslaptingas, mistiškas metas, kai tikintieji tikėjo, kad šio tamsaus periodo metu aplink juos slenka kitų pasaulių dvasios, kurios gali kištis į žmonių gyvenimą ir darbus. Senovėje buvo įvairių draudimų ir apribojimų, siekiant apsaugoti nuo galimų neigiamų įtakų.
Nepamirškime šio ypatingo laikotarpio pradžios šiais metais – gruodžio 3 d. Leiskime širdis atverti dvasinėms patirtims. Advento metu mes visi galime kartu ruoštis šventei ir džiaugtis šio ypatingo laikotarpio reikšmės gilumine prasme. Advento vainikas yra puikus būdas atkreipti dėmesį į šventinių laikotarpių svarbą ir laukti Jėzaus Kristaus gimimo šventės su dvasine pasiruošimu. Tai tikras amžinybės ir vienybės simbolis, kuris kviečia mus pasinerti į šią dvasinę patirtį.