WWW.ISTORIJOSLOBYNAS.LT NAUDOJIMOSI TAISYKLĖS IR PRIVATUMO POLITIKA 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-13 

Sveiki atvykę į www.istorijoslobynas.lt naudojimosi taisykles ir privatumo politiką! Šios taisyklės ir politika reglamentuoja visų svetainės lankytojų ir naudotojų santykius su mūsų portalu. Jei nesutinkate su šiomis taisyklėmis, prašome nebeužsilankyti ir nenaudoti šios svetainės. 

1.BENDROS NUOSTATOS 

1.1. www.istorijoslobynas.lt (toliau – Portalas) yra internetinis puslapis, skirtas teikti informaciją lankyti vertoms vietoms, jų istorijai, kelionių maršrutams, ekskursijoms, renginiams, edukacijai ir kitai turizmo informacijai. 

1.2. Portalą sukūrė ir administruoja UAB “Reklamos 4”, įmonės kodas 302580341, adresas Pelėsos g. 1, LT-02158, Vilnius, įregistruota Lietuvos juridinių asmenų registre (toliau – Portalą kūrėjas). 

1.3. Portalo naudotojai (toliau – Naudotojai) yra fiziniai ir juridiniai asmenys arba jų atstovai, kurie naudojasi Portalu ar jo teikiamomis paslaugomis. 

1.4. Naudotojų veikla Portale apima visus veiksmus, kuriuos jie atlieka naršydami Portale, prisijungę prie jo per internetą ar kitas prieigos priemones, įskaitant informacijos skaitymą, komentarų rašymą, informacijos pateikimą, gavimą ir siuntimą, tačiau tai neapsiriboja tik šiais veiksmais. 

2.PORTALO TURINYS 

2.1. Visi Portale pateikti informaciniai turinio elementai skirti tik informaciniams tikslams. 

2.2. Naudotojas pats yra atsakingas už Portale pateikiamos informacijos naudojimą. 

2.3. Visa Portale pateikiama informacija, patarimai ir kiti turinio elementai yra bendro pobūdžio ir negali būti laikomi profesionaliais specialistų konsultacijų pakaitalais. 

2.4. Visa Portale esanti informacija ir turinys neturi būti traktuojami kaip absoliutus teisingumas, profesionalios konsultacijos ar vienintelė nuomonė. Todėl Naudotojai, naudodamiesi šia informacija, priima visą atsakomybę dėl galimų žalos padarinių, atsirandančių dėl šios informacijos naudojimo, pritaikymo ar skleidimo, Naudotojui ar bet kokiems trečiosioms šalims. 

2.5. Portalo kūrėjas dės visas pastangas, bet neprisiima atsakomybės už Naudotojų apsaugą nuo įžeidžiančio, nepadoraus ar kitokio neigiamai veikiančio Portalo turinio. 

2.6. Portalo kūrėjas neatsako už Portale pateiktos informacijos visapusiškumą, patikimumą ar teisingumą. Taip pat jis nėra įsipareigojęs ir neatsako už informacijos klaidas, trūkumus ar netikslumus Portale. 

2.7. Portalo kūrėjas pasilieka teisę vienašališkai keisti, taisyti, papildyti arba ištrinti Portale esančią informaciją bet kuriuo metu ir be išankstinio perspėjimo. 

2.8. Portalo Naudotojai gali naudoti Portalo turinį tik asmeniniais tikslais arba pagal tai, kaip tai numato Portalo funkcionalumas arba Portalo kūrėjo siūlomos paslaugos. Jei kyla abejonių dėl Portalo informacijos ar funkcionalumo naudojimo teisėtumo, būtina susisiekti su Portalo kūrėju ir raštu gauti jo leidimą naudoti Portalo duomenis. 

3.PORTALO TURINIO AUTORINĖS TEISĖS 

3.1. Portale pateikiamą informaciją kuria Portalo kūrėjas, taip pat ji gali būti renkama iš įvairių viešų šaltinių; trečiūjų šalių; pateikiama kitų autorių. 

3.2. Portalo kūrėjas neįgyja išskirtinių teisių į kitų autorių turinį. Jis viešina šį turinį tikslu teikti Lietuvos turizmo informaciją ir skatinti turizmą. 

3.3. Konkrečių nuotraukų, tekstų, video ar kitos medžiagos autorystės teisinė informacija arba informacijos šaltiniai nurodomi toje vietoje Portale, kur ši informacija yra panaudota arba vaizduojama. 

3.4. Portale esančią informaciją kopijuoti, platinti, spausdinti, viešai demonstruoti ar kitaip atkurti istorijoslobynas.lt svetainėje naudojamą informaciją kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be autorių raštiško leidimo yra griežtai draudžiama. Visais klausimais dėl autorinių teisių bei istorijoslobynas.lt esančios medžiagos panaudojimo prašome kreiptis el. paštu info@istorijoslobynas.lt

4.NAUDOTOJŲ PASISAKYMAI 

4.1. Portalo Naudotojai gali rašyti savo komentarus, atsiliepimus, nuomones, pastabas, įkelti naują objektą arba papildyti esamą objekto aprašymą Portale. 

4.2. Portalo Naudotojų pateikti pasisakymai viešoje interneto erdvėje nebūtinai atspindi Portalo kūrėjų nuomonę, ir jie neprisiima atsakomybės už tokių informacijos turinį. 

4.3. Už Portale pateikiamų lankytojų pasisakymų turinį atsakingi tik pasisakymų autoriai. 

4.4. Portalo kūrėjai turi teisę pašalinti lankytojų pasisakymus, jei jie yra įžeidžiantys, grasinantys, užgaulūs, šmeižiantys arba prieštarauja etikos ar kitoms visuomenėje priimtinoms elgesio ir moralės normoms. 

4.5. Norint parašyti komentarą Portale, reikia įvesti savo vardą ir elektroninio pašto adresą. 

5.ASMENS DUOMENŲ NAUDOJIMAS IR APSAUGA 

5.1. Asmens duomenys Portale saugomi tik registruotiems vartotojams skirtose srityse. 

5.2. Prisijungęs prie registruotiems naudotojams skirtos srities ir funkcionalumo, Naudotojas sutinka su Portalo ir asmens duomenų naudojimo sąlygomis, kaip aprašytomis šiose taisyklėse. 

5.3. Kaupiami asmeniniai duomenys, tokie kaip el. pašto adresas ir vartotojo slapyvardis. 

5.4. Prisijungimo vardas ir el. pašto adresas Portale saugomi tol, kol Naudotojas neištrins savo paskyros. 

5.5. Naudotojui yra suteikta galimybė prašyti paskyros ištrynimo. Šiuo atveju visi su Naudotojo asmens duomenimis susiję duomenys ištrinami iš Portalo duomenų saugyklos. 

6.TREČIŲJŲ ŠALIŲ SVETAINĖS 

6.1. Portale gali būti pateiktos nuorodos į kitas, trečiųjų šalių kontroliuojamas interneto svetaines. Šios trečiųjų šalių interneto svetainės nepriklauso Portalui www.istorijoslobynas.lt ir Portalas neatsako už trečiųjų šalių internetinių svetainių turinį. 

6.2. Nuorodos į trečiųjų šalių svetaines nenurodo, kad Portalas dalyvauja šių svetainių projektuose arba kad jis yra atsakingas už trečiųjų šalių svetainėse teikiamus produktus, paslaugas, jų kokybę ar turinį.

 

7.SLAPUKŲ VALDYMAS 

7.1. Portalo Naudotojai supranta ir sutinka, kad slapukai (angl. cookies) gali būti naudojami Portale. Slapukai yra maži failai, kurie laikinai įrašomi į Naudotojo įrenginio standųjį diską ir leidžia atpažinti Naudotojo kompiuterį bei prisiminti tam tikrą informaciją. 

7.2. Slapukai gali būti naudojami prisijungimo duomenims atsiminti, duomenų saugumui užtikrinti, Portalo veikimui ir turinio pritaikymui Naudotojui. 

7.3. Slapukai gali būti naudojami siekiant rinkti statistinę informaciją apie Portalo naudojimą, pavyzdžiui, informaciją apie naršyklės tipą, demografinius duomenis ir puslapio URL nuorodą, jei Naudotojas ateina į Portalą iš trečiosios šalies svetainės. 

7.4. Portale gali būti naudojami įvairūs slapukų tipai, įskaitant techninius slapukus, funkcinius slapukus, analitinius slapukus, tikslinius arba reklaminius slapukus bei trečiųjų šalių slapukus. 

7.5. Naudotojai gali išreikšti savo sutikimą dėl slapukų naudojimo, paliekant juos nepakeistus savo naršyklėje, paspaudžiant “Sutinku” žymą arba išreikšdami sutikimą registruojantis Portale. Sutikimas su slapukų naudojimu galioja vienerius metus. 

7.6. Naudotojai gali bet kuriuo metu išjungti slapukus ar keisti naršyklės nustatymus, taip pat pasinaudoti mobiliųjų prietaisų nustatymais norėdami valdyti slapukus. 

7.7. Portalo kūrėjas gali apjungti slapukų pagrindu gautą informaciją su kitomis asmeninėmis duomenų rinkimo priemonėmis gauta informacija. 

7.8. Tretieji asmenys gali naudoti slapukus reklamos tikslais ir rinkti anoniminę arba asmeninę Naudotojo informaciją. Portalo kūrėjas nekontroliuoja trečiųjų asmenų veiklos ir neatsako už trečiųjų asmenų slapukų naudojimą ar informacijos tikslumą.

7.9. Naudojami slapukai : 

wp-wpml_current_language Functional WPML Šis slapukas naudojamas vartotojo kalbos pasirinkimui stebėti 2 metai 
1P_JAR Marketing Google Šie slapukai nustatomi per įterptus „YouTube“ vaizdo įrašus. Jie registruoja anoniminius statistinius duomenis, pavyzdžiui, kiek kartų vaizdo įrašas rodomas ir kokie nustatymai naudojami atkūrimui. 4 savaitės 
AEC    5 mėnesiai 
NID Marketing Google Šie slapukai naudojami svetainės statistikai rinkti ir konversijų rodikliams bei Google skelbimų personalizavimui sekti 5 mėnesiai 
OGPC    4 savaitės 
OTZ Marketing Google Suvestinė svetainės lankytojų analizė 4 savaitės 

 

8.ATSAKOMYBĖS APRIBOJIMAS 

8.1. Portalo kūrėjas atsako už Portale pateiktos informacijos techninį patalpinimą, jei ji atitinka nustatytus reikalavimus ir informacijos talpinimo taisykles. 

8.2. Portalo kūrėjas neatsako už informacijos neatitikimą tikrovei ar jos turinį. Jis taip pat neatsako už žalą, padarytą Naudotojui ar trečiosioms šalims dėl informacijos turinio ar jos patalpinimo Portale. 

8.3. Portalo kūrėjas neatsako už Portalo ar duomenų bazės veiklos sutrikimus, kurie gali atsirasti dėl nekontroliuojamų priežasčių. 

8.4. Naudotojas yra atsakingas už tinkamą prisijungimo vardo, slaptažodžio ir redagavimo kodo naudojimą. Portalo kūrėjas neatsako už žalą, kurią Naudotojas patiria dėl to, kad trečiosios šalys pasinaudojo šia informacija. 

9.ŠIŲ TAISYKLIŲ PAKEITIMAI 

9.1. Portalo kūrėjas turi teisę vienašališkai keisti, taisyti, papildyti arba ištrinti šiose Taisyklėse pateiktą informaciją bet kuriuo metu ir be išankstinio perspėjimo. 

9.2. Visi pakeitimai įsigalios po jų paskelbimo Portale.