Vilniaus rajono turizmo informacijos centras
Vilniaus rajono turizmo informacijos centro misija
Stiprinti Vilniaus krašto (Vilnijos) atpažįstamumą, patrauklumą ir konkurencingumą nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygmeniu vystant ir plėtojant turizmo produktus, didinant informacijos sklaidą bei jos prieinamumą tikslinėse prioritetinėse ir perspektyvesnėse rinkose, kuriant patrauklų ir svetingą Vilniaus krašto (Vilnijos) įvaizdį bei užtikrinant darnaus turizmo plėtrą.
Vilniaus rajono turizmo informacijos centro vizija
Vilniaus kraštas (Vilnija) – atpažįstama ir gerai žinoma turistinė vieta Europos geografiniame centre, kur susitinka Rytų ir Vakarų civilizacijos, išsiskirianti svetinga bendruomene, patrauklia aplinka, darnaus turizmo puoselėjimu bei kokybiškomis ir išskirtinėmis paslaugomis, puoselėjanti daugiakultūrinį, istorinį ir gamtinį paveldą bei istoriškai susiklosčiusį vietos identitetą.
Bendri duomenys apie Vilniaus rajono savivaldybę
Vilniaus rajono savivaldybė – viena didžiausių savivaldybių Lietuvoje. Rajonas užima 2129 kv. km plotą ir yra suskirstytas į 23 seniūnijas. Rajonas iš šiaurės, pietų ir rytų supa Lietuvos sostinę Vilnių, su puikiai išvystyta viešąja ir verslo, kaimo infrastruktūra, sugeba darniai ir dinamiškai vystytis, pritraukia naujas investicijas bei užtikrina kiekvieno asmens aukštą gyvenimo kokybę ir aplinką. Vilniaus rajono teritorija rytuose ribojasi su Baltarusijos Respublika, šiauriniame pakraštyje ribojasi su Švenčionių ir Molėtų rajonais, iš šiaurės – vakarų pusės rajono kaimynai – Širvintų rajonas, iš vakarų – Elektrėnų rajonas, iš pietvakarių – Trakų rajonas, o iš pietų pusės – Šalčininkų rajonas.
Vilniaus rajone vyrauja kaimo vietovės (iš viso 1 163 kaimai). Vilniaus miestą dirbtinai atskyrus nuo Vilniaus rajono, vienintelis rajono miestas liko Nemenčinė, turintis atskirą seniūniją. Savivaldybės teritorijoje dar yra 4 miesteliai – Bezdonys, Maišiagala, Mickūnai ir Šumskas. Kaimuose gyvenančių gyventojų skaičius Vilniaus rajone siekia 95 proc. savivaldybės gyventojų, kai Lietuvoje vidutiniškai 33 proc. gyventojų gyvena kaimuose. Vilniaus krašto gyventojai pasižymi svetingumu, nuoširdumu, savitumu – turintys ypatingas daugiakultūrines tradicijas, kurias rūpestingai puoselėja.
El. paštas: tic@vrsa.lt