Būdviečio bažnyčia

1820 m. Būdviečio dvarininkai pastatė vieša koplyčią, skirtą visiems vietos katalikams – iki tol dvarui priklausiusioje koplyčioje apeigas galėjo atlikti tik dvarininkai. Nuo 1931 m. čia buvo paskirtas nuolatinis kunigas. 1906 m. Kunigo Jono Grajausko iniciatyva pastatyta medinė koplyčia. Ji 1917 m. tapo filija, o 1920 m. įkurta parapija. Iki 1936 m. pristatyta zakristija ir prieangis su 2 bokštais. Klebonas J. Marčiukonis 1947 m. pasitraukė į pogrindį, o 1949 m. mirė slėptuvėje.

Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio bažnyčia

Bažnyčia liaudiško stiliaus su barokui būdingais elementais. Pastatas stačiakampio plano, darnių proporcijų, saikingo eksterjero dekoro, su trišone apside. Pagrindinis fasadas įrėmintas dviejų keturkampio pagrindo bokštų ir su kryžiumi užsibaigiančiu trikampiu frontonu tarp jų. Bokštai – vieno tarpsnio, su stačiakampėmis garsinėmis angomis, dengtomis medinėmis horizontaliomis žaliuzėmis. Bokštai dengti piramidiniais keturšlaičiais stogais, užsibaigiantys postamentais su ornamentuotais kryžiais. Pastogę ir frontono viršų puošia profiliuoti karnizai, vėjalentės. Virš presbiterijos ir dvišlaičio bažnyčios stogo centre iškilę daugiakampiai bokšteliai su barokiniais šalmais ir ornamentuotais kaltiniais kryžiais. Pagrindinis fasadas lygus, be ypatingų puošybos elementų, dekoratyvumą kuria geometriniai langų ir durų skaidymai. Langų ir durų angos stačiakampės, pagrindiniame fasade – dvivėrės pagrindinio įėjimo durys ir vienvėrės šoninio, skaidytos dekoratyviais stačiakampiais. Virš pagrindinio įėjimo įkomponuotas stačiakampis švieslangis, sudalintas į mažesnius simetriškus stačiakampius langelius. Šoniniuose fasaduose išdėstyti arkiniai langai, apsidėje – neįprasti liaudies architektūros sakraliniams statiniams į kvadratus sudalinti siauri stačiakampiai langai ir pusapskritimio formos dekoratyvus švieslangis. Bažnyčios vidus trijų navų, atskirtų kolonomis.

Bažnyčios šventoriuje stovi mūrinė tinkuota koplyčia ir iš raudonų plytų sumūryta mauzoliejinė koplyčia, kurioje 1850 m. buvo palaidota Prapuntų dvaro savininko, Kristupo Hertyk žmona Sofija.

ŠALTINIS: © SAKRALILIETUVA.LT

Įvertinkite ir palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *