Biržuvėnų dvaras
XIV amžiaus dvaras
Išskirtinė savybė – Virvytės upė apjuosia dvaro sodybą iš kelių pusių.
Filosofijos ir sielotyros labdaros ir paramos fondas “Silentium” ieškojo tinkamos vietos sakraliųjų amatų plėtojimui. Ir rado nuostabios gamtos ir išskirtinio landšafto apsuptyje esančią Biržuvėno dvaro sodybą. Senoviniame dvaro pirties pastate įkūrėme sakraliųjų amatų mokyklą “Menantys”. „Menantys” sakraliųjų amatų paveldas gilinasi, renka autentiška medžiagą, tausoja, surenka, rekonstruoja, mokina ir išsaugo ateities kartoms unikalius sakralaus paveldo amatus.
- Ikonografija – ikonografijos įrankių pasirinkimas, pamato sukūrimas, dažymas anglimi, kanonių formų ir motyvų įtraukimas, spalvų derinimas, šešėlių išgavimas auksavimas ir sidabravimas, inkrustavimas brangakmeniais, giluminis kontempliavimas į ikonografinį vaizdą.
- Sakralioji medinė skulptūra – turime unikalią archajišką senosios Lietuvos dievdirbystės amato dirbinių kolekciją. Tai tradiciniai Lietuvos kaimuose sutinkami šventieji bei sakralieji siužetai – Rupintojėlis, Jėzus Nazarietis, Marija Sopulingoji, Pieta, Jonas Nepamukas, Šv. Jurgis, Šv. Rokas, Šv. Izidorius. Biržuvėnų gyvenvietę (bei daugelį kitų Žemaitijos kaimelių) puošia Šv. Roko koplytėlė.
- Vargondirbystė – vargonų architektūra, akustika, registrai, medžiagų parinkimas, vidinė mechanika, vamzdynas. Mechaniniai vargonai, dumpliniai vargonai, elektroniniai vargonai.
- Siuvinėjimas auksu – amatas atkeliavo iš Azijos, kur buvo naudojamas prieš 2000 metų. Šiam aukščiausio lygio amatui naudojami auksu padengti sidabro siūlai. Dažnai sutinkamas sakralioje tekstilėje.
- Rožių auginimas ir kulinarinis vienuolynų bei dvarų paveldas iš rožių. Tyloje augančios nuostabios rožės dovanoja žmonėms ne tik kerintį aromatą, maistas iš rožių žiedlapių ir maitina ir ramina kūną protą ir sielą, yra naudojamas vienuolių proto skaistumui ir džiaugsmui sužadinti. Pagrinde remiamasi šv. Hildegardos Bingenietės paveldu. Sodyboje auginama virš 600 rožių, tarp jų dominuoja – Damasko rūšis.
- Arfų gamyba – Arfa yra vienas seniausių instrumentų pasaulyje. Pirmosios arfos išsivystė iš medžioklinių lankų. Pirmoji arfa, turėjusi tuščiavidurę garso dėžę, sustiprinusią garsą, atsirado jau 14 a. Airijoje. Ši arfa taip pat turėjo išlenktą koloną, kaklą bei iki 36 žalvarinių stygų.
- Pasakų rašymas – nagrinėjimas klasikinės pasakos tabulatūros, pasakų rašymo klasikiniai etapai, siužetai.
- Žaidimai intelektui lavinti – pagimti iš medžio, molio, kaulo keramikos autentiški žaislai ir žaidimai. Turime didelę šachmatų, šaškių, stalo ir lauko žaidimų kolekciją, rekonstruotus renesanso dvarų žaislus, Leonardo da Vinci kurtų žaidimų prototipijas. Turime nemažą patirtį pristatant Logikos žaidynes įvairiausiuose kultūriniuose renginiuose istorinio paveldo šventėse, dvaruose, miesto festivaliuose, mūsų sportininkų rengimo programose, nacionaliniuose parkuose.
Edukacinėms veikloms vykdyti, logiką lavinantiems ir tautosakiniams lietuvių liaudies žaidimams bei neurosensoriškai (taktilikos, judesio, muzikos, olfaktorinės pratybos) lavinančioms užduotims rengti skirtas išskirtinės architektūros kupolas įspūdingai gražių šimtamečių dvaro uosių ir tuopų apsuptyje.