Vilniaus piligrimų centras

Istorinės aplinkybės lėmė, kad Vilniuje giliai šaknis suleido net kelios tautos – lietuviai, baltarusiai, lenkai, rusai, ukrainiečiai ir žydai, kurioms Vilnius buvo tikra kūrybos ir klestėjimo stotelė. Vilniuje išliko turtingas jų paveldas – architektūra, istorija, atskiri senamiesčio kvartalai.

Vilniuje bei jo senamiestyje įsikūrusių kultūrų. Buvo uždaryti vienuolynai, dalis bažnyčių, susprogdinta ar nugriauta neįtikėtinai daug Vilniaus reljefą bei atmosferą kūrusių architektūros branguolių, tačiau šis istorinis laikas savaip atskleidė ir išlavino vietinių rezistentų polinkį subtiliai meilės ir tiesos raiškai ir pasipriešinimą ideologiniam melui. Dailininkas A. Kmieliaukas sovietmečiu sukūrė Vilniaus globėjo šv. Kristofoto skultūrą ir už tai buvo pašalintas iš Dailininkų sąjungos. Įdomu, kad pati skulptūra nebuvo sunaikinta ir šiandien ją galite atrasti Šv. Mikalojaus bažnyčios šventoriuje. Tokiu istorijos liudininku tapo ir Adomo Mickevičiaus paminklas, prie kurio prasidėjo Lietuvos Sąjūdžio mitingai, vedę į Lietuvos Nepriklausomybę.

Vilniaus žydai įnešė svarų indėlį į judaizmo plėtrą mieste, o Vilnius buvo pavadintas Šiaurės Jeruzale. Nuo XVII a. iki Antrojo pasaulinio karo, Vilniuje gyveno ir kūrė daugelis žymių judaizmo mokslininkų, rabinų, žymiausias XVIII a. žydų mąstytojas – Gaonas Elijahu, nuo kurio laikų Vilnius tapo dvasiniu žydų centru bei „kultūros citadele“.

Norite pažinti piligrimystę? Centro parengti piligriminiai maršrutai čia.

www.cityofmercy.lt

El. paštas: piligrimai@vilnensis.lt

ŠALTINIS: ©CITYOFMERCY.LT

Įvertinkite ir palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dominikonų gatvė 6
Vilnius 01131 Vilniaus apskr. LT
Gauti nuorodas
Pirmadienis – penktadienis 09:00–18:00 Šeštadienis – sekmadienis uždaryta

Pasidalinkite QR kodu

QR Code